poate sa-mi spuna careva daca se poate trata sau operatie?

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de melitam cu 11 ani in urma.

concluziile dupa examen RMN sunt:
Modificari degenerative si somatice cervicale,
Protruzie discala circumferentiale la nivelul C3-C4,C5-C6, C6-C7
Hernie intrasomatica C6-C7
Absenta stenozei de canal rahidian,
Stenoza foraminala stanga C4-C5

Diagdinstic dat de neurolog: Hernii de disc supraetajate cu protrezie discala paramediana stg.c4-c5. sindrom compresivo radiculara c5 stg. tratamenr recomandat...consult neurochirurg

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Medicul neurochirurg este cel care decide necesitatea interventiei chirurgicale, in functie de gradul herniei ( filmul RMN) , de simptomele descrise, etc.

melitam

acum 11 ani

multumesc, mi-am facut programare la neurochirurg, pe 7.03

MembruMobileApp150330210317751

acum 4 luni

Ce ati rezolvat?