operatie :hernie de disc L5 mediana stanga

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de nela 100 cu 13 ani in urma.

Buna ziua ,m-am operat in noiembrie 2010,de atunci sant in concediu medical ptr ca mai am dureri de coloana si pe piciorul stang ,ce ar trebui sa fac pentru ca trebuie sa muncesc am 43 de ani,multumesc

Raspunsuri (2)

mary

acum 13 ani

Mai ai dreptul la medical prin comisia de expertiza si daca dupa sase luni de medical tot nu te simti bine mai ai dreptul la 3 luni prin comisia mare dupa care te duci la munca daca te vei simti bine .Sa faci recuperare si sa nu stai in pat ca o sa fie mai rau ,miscarea face bine daca serviciul nu implica un efort deosebit cand te simti mai bine sa mergi la serviciu .sanatate multa

cabinet-masaj.ro

acum 13 ani

COnsulta un medic specializat in recuperare, medicina fizica si balneologie. Daca esti din Bucuresti, contacteaza-ma. In mod normal ar trebui sa fi facut / sa faci recuperare (kinetoterapie, fizioterapie, masaj).