Nevralgie cubitala

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de Nadia17139935 cu 12 ani in urma.

Am facut recent o radiologie in urma careia mi s-a pus un diagnostic de nevralgie cubitala .Simt o sensibilitate si durere la ultimele trei degete, la mana stanga,si ceva putin la picior,am ameteli si inainte sa-mi amorteasca degetele aveam deseori dureri de cap.Am urmat un tratament cu Alanerv si Arcoxia ,zece zile ,cate una pe zi dar fara rezultat .Va rog sa-mi spuneti ce ar trebuii sa fac pt a scapa de aceste simtome si binenteles de aceasta afectiune .Va multumesc anticipat

Raspunsuri (3)

Mihaela22120678

acum 12 ani

Ametelile si durerile de cap nu au legatura cu amortelile de la mana stg. Aceste amorteli pot fi intradevar o nevralgie cubitala, trebuie sa evitati sa va sprijiniti cu marginea mainii de masa sau de birou. Tratamentul cu Alanerv e bun, dar 10 zile nu e suficient, trebuie macar 1 -2 luni. Si il puteti asocia cu Milgamma, fara Arcoxia. Sanatate!

Nadia17139935

acum 12 ani

Va multumesc mult pt acest raspuns ..As dorii sa mai intreb... ameteala poate sa aiva legatura cu indometacinul care lam luat de cateva zile?si in ce masura as putea rezolva problema cu nevralgia cubitala prin electroterapie?

Adina

acum 12 ani

In cazul dv. merg bine procedurile fizio-kinetoterapeutice care sunt sigure si invazivitate minima.