nevralgia arnold

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de dadica cu 14 ani in urma.

daca cineva stie mai multe despre aceasta afectiune.este nevoie de consult neurologic?

Raspunsuri (9)

anca

acum 14 ani

nu e nevoie de neurolog se rezolva prin electroterapie

dadica

acum 14 ani

electroterapia unde se face

colnago

acum 14 ani

Bautura bioactiva are un efect de calmare a durerilor cu o eficacitate de 75% de cea a morfinei, cu deosebirea ca nu creaza dependenta, este naturala , fara contraindicatii. ajuta in rezolvarea cauzelor care genereaza boala.

colnago

acum 14 ani

Scuze, am uitat sa specific, este vorba de Bautura Tahitian Noni...

Adrienne

acum 14 ani

Acest diagnostic se pune de catre medicul neurolog. Nu inteleg intrebarea !

alina

acum 14 ani

Asa cum s-a mentionat acest diagnostic se pune in urma unui consult neurologic sau efectuat de un neurochirurg. Din pacate in Romania multi medici nu stui cum sa trateze acest sindrom. Mama mea ani de zile a umblat din medic in medic, si fiecare o diagnostica diferit, unii neurochirurgi s-au oferit chiar sa o si opereze de hernii cervicale sau altele, asta pana am cautat mai multe pareri si am ajuns in Targu-mures la un consult la dr. Alexandru Lupsa , dr. care a fost in stare sa explice si migrenele si toate analizele intr-un mod usor de inteles la mintea oricui. Acesta in cele din urma a propus o rezolvare o ''problemei'', si anume o operatie de smulgere de nerv arnold(pe romaneste sectionarea acestuia). In urma operatiei mama nu mai este "o leguma" asa cum o alintam noi inainte, poate sa se deplaseze normal, nu mai are migrene si e super. Daca ai intradevar acest diagnostic te sfatuiesc sa faci o programare la dl dr. E un om super si un medic exelent, fa o programare pt consult si nu mai sta cu pastile(creeaza dependenta). Multa sanatate!

Laura

acum 12 ani

referitor la ce a postat alina, sectionarea de nerv Arnold nu a lasat-o pe mama ta cu sechele? ma gandesc ca nervul asta are rolul lui, nu poti pur si simplu sa-l sectionezi fara sa se modifice ceva. :(

Constantin

acum 13 ani

Terapia alternativa te ajuta-0722344290

maria

acum 13 ani

Nu va mai luati dupa oamenii care ofera tot felul de terapii aiurea, mergeti la medicii specialisti, vedeti despre ce este vb, informativa multttt, nu luati hotarari pripite, eu nu zic ca terapiile de orice fel nu sunt bune, dar trebuie sa stiti mai bine despre ce ste vorba.Mergi la specialist , dupa... mai informeaza-te. Sanatate