meralgie parestezica

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de geta19126915 cu 12 ani in urma.

De aproximativ 3 ani ma confrunt cu simtome la care abia mi s-a pus un diagnostic,dupa multe analize, raze,rmn: meralgie parestezica.Durerile persista si se accentueaza,dar nici unul din tratamente nu mi-a fost de folos.Am 44 de ani si durerile,arsurile,senzatia de amorteala si furnicaturi le simt la piciorul stang,mai nou din sold-coapsa-pana la genunchi. Credeti ca exista tratament de vindecare?
Multumesc! Geta Burlacu,din Galati adresa de mail : [email protected]

Raspunsuri (6)

Mary

acum 12 ani

V-as recomanda sa faceti acupunctura la un medic chinez o serie de 1o sedinte +masaj si daca va simtiti mai bine sa mai repetati o serie peste vreo 4 luni .Si consultati si un medic de recuperare medicala si un kinetoterapeut care va vor spune ce este de facut .multra sanatate

geta19126915

acum 12 ani

va multumesc ptr sfat,am facut kinetoterapie si nu a mers,acupunctura nu am facut.

Kinetoterapiebv

acum 12 ani

Kinetoterapia se face in urma unor proceduri de fizioterapie,macar masaj,atunci cand exista dureri si daca exista dureri si parestezii(furnicaturi),este indicata fizioterapia,masaj si kinetoterapie.Consultati un medic de recuperare medicala,nu mergeti pur si simplu la kinetoterapeut.

geta19126915

acum 12 ani

Multumesc,sa vad unde gasesc in galati un medic de recuperare medicala! Oare biorezonanta are efect?

Kinetoterapiebv

acum 12 ani

Daca gasiti un cabinet bun in Galati,ar trebui sa aiba si magnetoterapie,este ceva asemanator oarecum,dar da,se poate sa dea si biorezonanta rezultate,insa intr-un cabinet de fizioterapie,vi se pot si ameliora durerile.

geta19126915

acum 12 ani

Cu mult respect pentru informatie!