Lombosciatica?

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de Aldescu Gheorghe Iulian cu 8 luni in urma.

Bună ziua, Am diagnosticul de Lomboșciatică de 1 an, am luat mai multe feluri de pastile și nu îmi trece mi se lasă durerea pe picioare când ridic. Vă rog care ați trecut prin așa ceva, dați mi o soluție vă rog, un Doctor sau ce ați făcut,merg oriunde în țară numai să mă fac bine. Vă mulțumesc

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 8 luni

Buna ziua,

Ne pare rau ca experimentati aceste dureri persistente. Totusi, va sugeram sa consultati un medic fizioterapeut, un chiropractician sau un specialist in recuperare medicala. Acesti profesionisti pot evalua si trata durerea lombara si sciatica prin terapie manuala, exercitii de intarire a spatelui si alte optiuni non-invazive.

Este important sa lucrati impreuna cu un specialist care sa va poata evalua si identifica cauzele exacte ale durerii. In functie de cauza specifica, pot fi necesare interventii medicale suplimentare sau alte tratamente.

Este important sa aveti incredere in specialistii pe care ii consultati si sa va asigurati ca sunteti implicat in deciziile legate de tratament.

Va dorim mult succes in gasirea unui tratament eficient si va incurajam sa cautati sfaturi medicale profesionale in acest sens in randul comunitatii sfatulmedicului.ro.

Va recomandam sa va programati la un medic de recuperare medicala: https://www.clickmed.ro/medic/recuperare-medicala

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Hernia-de-disc-si-lombosciatica/lombosciatica-cauze-tratament-si-preventie_15150
sfatulmedicului.ro/Hernia-de-disc-si-lombosciatica/discopatia-lombara-lumbago-si-lombosciatica_306
sfatulmedicului.ro/Reumatisme-degenerative/dureri-ce-pot-fi-ameliorate-cu-ajutorul-fizioterapiei_16490