intrebare

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de cu 15 ani in urma.

nepotica are 11 ani si sa constatat ca ar avea o problema la coloana vertebrrala .S-a consultat un medic dupa care s-a facut raze si s-a depistat ca pe partea stanga pe oportiune este stramba.
Ce se recomannda in aceasta situatie .Doctorii Italieni se bazeaza la orice boala pe gimnastica.
A2 intrebare este ca de 3 luni noaptea in somn imi vibreaza muschi si crampi la piciore .eu am motivat ca aceasta perioada este datorita faptului ca sunt in menapauza de la 35(ani) In acest moment pentu menopauza miau dat in italia FEMOSTON si 3 luni de calciu D

Raspunsuri (3)

IULIANA-ANA

acum 15 ani

In cazul nepoatei va sfatuiesc sa consultati un kinetoterapeut.Acesta va recomanda programe de recuperare adaptate necesitatii bolnavului

horea2120354

acum 15 ani

La un test ERAD am fost diagnosticata cu cervicita cronica,cin 2 (displazie moderata.A-ti putea sa-mi spuneti si mie ce inseamna asta? Multumesc anticipat.

Nora5

acum 15 ani

cervicita este o inflamatie a colului uterin