interpretare RMN?

Afectiuni coloana vertebrala Fractura prin compresie a coloanei vertebrale Fractura Osteoporoza
+1
Vezi toate grupurile

Postata de MembruMobileApp1495716157 cu 6 ani in urma.

Va rog sa ma ajutati cu o intrepretare pt:
-modificari degenerative discovertebrale cervico-dorso-lombar;
-mica protuzie discala postmeridian C5, necompresiva;
mic debord discoosteofitic posterolateral stanga L5-S1, cu baza 12 mm, ac***a 2-3 mm peste planul osos, cu stergerea stratului grasos de demarcatie si contact cu radacina L5 stanga emergenta la acest nivel.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Va recomandam sa mergeti la medic pentru interpretarea analizelor sau puteti folosi serviciul cu plata (//sfatulmedicului.ro/consulta-medicul-online), unde veti primi raspunsul medicului.