Incerc kinetoterapia sau urmez si tratamentul?

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de Diana cu un an in urma.

IRM coloana lombara nativ
Osteofite incipiente anterioare L3 si L4
degenerarea moderata a discurilor L3-L4 si L4-L5. minim prolaps discal L3-L4 cu stenoza moderata neuroforaminala bilateral, fara semne RM de compresii radiculare.
Dupa un consult la medicul neurolog, mi s-a spus ca nu este nimic grav dar mi-a dat tratament 10 zile cu VIMOVO si LYRICA si mi-a recomandat kinetoterapie in fiecare zi.
Am dureri f mari in zona lombara care radiaza si pe picior (stanga si mai nou si pe dreptul) , nu pot merge nici macar 5 min fara sa nu acuz dureri.
Intrebarea mea ar fi daca incep cu tratamentul sau astept un rezultat la kinetoterapiei ( si in cat timp vad niste rezultate?)
multumesc! o zi buna!

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Este important sa respectati recomandarile medicului neurolog care v-a consultat.

Daca doriti o alta opinie, va recomandam sa va programati la un medic neurolog: https://www.clickmed.ro/medic/neurologie