hernie?

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de madame cu 12 ani in urma.

am o durere apasata in picior,o durere apasata,si-n zona anghinala si de abdomen....poate fi hernie?

Raspunsuri (2)

Adina

acum 12 ani

Poate fi orice, dar trebuie eliminate din acest tablou clinic si organele interne care pot da dureri abdominale inferioare cum ar fi infectiile urinare. Dupa eliminarea acestora se va merge cu investigatii tintite pe coloana, de preferat un RMN sau in cel mai rau caz o radiografie a zonei lombare spate si profil.
Sanatate!

madame

acum 12 ani

multumesc