Hernie Cervicala

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de fc.radu cu 8 ani in urma.

Buna ziua,

Am 32 de ani si am fost diagnosticat acum un an cu dubla hernie cervicala.

Am mers la mai multi doctori care mi-au recomandat sa ma protejez mai repede decat sa ma operez. Tin sa mentionez ca nu am dureri insuportabile si ca nu imi afecteaza mainile sub nicio forma. Am facut electromiograma la ambele maini si nu au fost descoperite probleme cu nervii/muschii.

Din cand in cand mai am dureri sau mai bine spus o jena pe umeri, ca si s-ar incorda muschii.

De fiecare data ma gandesc ca pe langa doctorii care mi-au spus sa nu ma operez ci sa ma protejez, a mai fost un doctor, Sorin Craciunescu, de care am citit numai lucruri frumoase pe acest site,doctor ca mi-a recomandat sa ma operez.

Intrebarea mea este daca v-ati operat recent de hernie cervicala, care a fost metoda (cage, os...), daca va simiti ok si mai important daca v-ati operat la domnul doctor Sorin Craciunescu.

Va multumesc anticipat!

Cu stima,

Florin

Raspunsuri (2)

Ionescu55

acum 5 ani

Salut,
Te-ai operat? Daca te-ai operat de hernie cervicala ce tip de operatie ai facut, cat este costul total si la ce medic? Multumesc. Multa Sanatate!

Poanca Mirela

acum 11 luni

Hdc ccervicala c-5,c-6 do tor prof Dan Teleanu costul cat puteti si e un doctor extaorfinar de bun