dureri la fund

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de Deea2012 cu 10 ani in urma.

Mama mea a cazut si a dat cu fundul de beto. acum spune ca o doare osul de la fund. Poate sa i se traga durerea de la raceala, de la coloana?

Raspunsuri (3)

Adrienne

acum 10 ani

Doare din cauza lezarii coccisului [ pop**ar : nada, coada ]. Daca nu trece, in timp, cu analgezice ,ar fi bine sa faca o radiografie.

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Trebuie exclusa o fractura la acel nivel , de aceea este indicat sa consulte un medic si sa faca o radiografie.

Deea2012

acum 10 ani

Daca ia ketorol o mai lasa durerea.