dureri insuportabile pe fesa dreapta

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de simona201 cu 11 ani in urma.

Sotul meu are 36 de ani, in urma cu un an a fost operat la coloana cu diagnosticulŞdiscopatie vertebtala lombara, L4 faza 3:scolioza lombara secundara:stenoza de canal lombar.S-a simtit bine pana in luna octombrie cand au aparut mici dureri de spate , usor pe dreapta.A mers la sp militar unde s-a oparat, afacut RMN si i-a spus ca operatia este reusita dar ca trebuie sa faca recuperari.A facut recupararile si tot nu se simte bine, parca mai rau e.Dupa recuperari a luat controloc, xefo, midocalm,alanerv si gabaran recomandat d emedic.a terminat tratamentul si tot mai rau.S-a localizat pe fesa dreapta si cand sta mai mult in picioare ii amorteste p***a piciorului.Va rugam ajutati-ne, nu mai stim ce sa facem.Poate ceva naturist, unguente, tincturi pt ca el s-a facut cu diclac, diclofenac si degeaba.sanatate multa tuturor si sper sa avem sarbatori linistite.

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Ar fi bine sa fie reevaluat neurochirurgical, eventual cu repetarea examenului RMN ( in vederea identificarii unor posibile complicatii).

simona201

acum 11 ani

Acum o luna a facut RMN, totul a fost OK doar ca a trebuiet sa faca recuperari.Multumesc mult pt raspuns.