dureri in zona lombara

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de iulian60 cu 10 ani in urma.

Ce inseamna rectitudinea coloanei lombare ?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Coloana , in mod normal, nu este dreapta, ea prezinta cateva curburi fiziologice. Rectitudinea coloanei lombare inseamna pierderea curburii fiziologice de la acest nivel ( lordoza), capatand un traiect drept.

Martiniuc Gabriela

acum 8 ani

Buna seara...am fost diagnosticata cu rectitudine lombara si scolioza dorsolombara...imi poate spune cineva ce tratament as putea urma?