Dureri de spate

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de mississippi cu 11 ani in urma.

In urma unei cazaturi de acum o saptamana, am ramas cu o durere in regiunea lombara. Durerea, de intensitate medie, este amplificata de sederea intr-un scaun dur lipsit de elasticitate si cedeaza complet la asezarea in pozitia “culcat pe o parte”. Antiimflamatoarele calmeaza partial durerea , infasurarea cu un brau, pare a avea efecte pozitive. La nivelul la care este, durerea aceasta mi-a afectat semnificativ modul de viata. Nu stiu exact ce ar trebui sa fac

mississippi

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa fiti evaluat de catre un reumatolog ( sau medic de recuperare fizicala) si sa efectuati investigatii imagistice (radiografie, RMN). In functie de tipul leziunilor, se decide si schema de tratament .

mississippi

acum 11 ani

Va multumesc pentru raspunsul prompt. In mod sigur voi cunsidera sfatul dumneavoastra.
Mihai

Adrian C.

acum 11 ani

Va recomand www.multiclar.ro, si acolo va veti documenta dvs. daca va sunt de ajutor acele dispozitive medicale.