Dureri de spate

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de mississippi cu 11 ani in urma.

Durerile de spate sunt reactivate, in sensul ca sunt mai intense si mai frecvente, toamna si primavara ? Este aceasta un mit sau o chestiune reala?
mississippi

Raspunsuri (2)

buna

acum 11 ani

Nimic din ce observa pacientii nu este un mit. Din pacate "nimicurile" acestea nu sunt luate in considerare de medicina clasica. Astfel stau insa lucrurile in medicina homeopata, care cunoaste acest simptom important cat si remedii speciale pt. pacientii care il prezinta. Incercati deci un tratament homeopat la un medic bun.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Depinde de tipul durerii si de cauza ce sta la baza lor. Este descrisa durerea meteoro-sensibila, care se accentueaza la schimbarea de temperatura si presiune.