dureri de spate

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de sandra13051989 cu 12 ani in urma.

buna ziua,
de ceva timp (7-8 luni) am dureri de spate in fiecare zi.am facut o radiografie si la observatii scrie urmatoarele
1,rotatie in ax a corpurilor vertebrale lombare inferioare
2,hernie intrasomatica T11
3,lombalizare S1
4,tendinta de orizontalizare a sacrului
ma puteti ajuta va rog sa inteleg ce inseamna acestea?
multumesc anticipat

Raspunsuri (1)

Mary

acum 12 ani

Draga ai grija la varsta ta in nici un caz sa te operezi..ai facut tratament recuperare medicala ,antiinflamatoare injectabile sau capsule?iti recomant sa faci neaparat un rmn este mult mai eficient decat o radiografie si dupa ce ai filmul si un diagnostic mergi la un medic de recuperare daca esti din buc lasa o adresa de mail si iti recomand un medic.