dureri de spate

Afectiuni coloana vertebrala Dureri de spate

Postata de MARIS71 cu 13 ani in urma.

Am dureri groaznice de spate in zona bazinului. Ma doare si atunci cand stau pe spate, si cand merg, abia ma aplec. Dati-mi un sfat, nu stiu nici la ce fel de doctor sa ma duc sa aflu un diagnostic. Maris71

Raspunsuri (10)

Alina Iatan, recuperare medicala

acum 13 ani

Buna ziua! e simplu....primul pas mergeti catre medicul de familie pentru a va indruma catre un specialist...daca nu vreti sa pierdeti timpul cu asa ceva indreptati-va catre un medic ortoped.in urma unui diagnostic pus veti urma si un tratament care sa va scape de durere. Sanatate multa! cu drag, Alina Iatan.

MARIS71

acum 13 ani

Multumesc mult, macar stiu de unde sa incep.

ana

acum 13 ani

buna ziua!
am si eu o durere de spate....am o durere intre coloana vertrebrala si omoplat (in partea dreapta)....si plus de asta am obsevat ca este un pic mai umflat in acea zona.....ce ma sfatuiti sa fac? ce poate fi?
va multumesc

Alina Iatan, recuperare medicala

acum 13 ani

buna ziua! probabil ca e o contractura musculara fie de la o miscare gresita, fie de la aerul conditionat sau stat in curent...etc. Puteti incerca un usor masaj local cu diclofenac si apoi incercati sa miscati bratele sus-jos, stanga-dreapta, iar daca simtiti durere sa va opriti. cu siguranta va trece! sanatate multa! Alina Iatan.

lol

acum 13 ani

http://www.topsanatate.ro/articol/5-exercitii-pentru-zona-lombara-19408.html

Isabela Corlateanu

acum 13 ani

Cel mai eficient tratament impotriva durerilor de spate,cap,oase este cel cu lumina polarizata.Lumina BIOPTRON are efecte biostimulatoare: când se aplică pe piele, stimulează structurile intracelulare şi moleculele sensibile la lumină. Aceasta iniţiază reacţii celulare în lanţ şi declanşează aşa numitele răspunsuri secundare, care nu se limitează doar la suprafaţa de piele tratată, ci pot cuprinde întreg organismul.
Terapia cu Lumină BIOPTRON stimulează şi modulează procesele reparatorii şi regenerative ale organismului, ca şi pe cele ale sistemului imunitar.
Terapia cu Lumină BIOPTRON acţionează într-un mod natural prin stimularea capacităţii regenerative a corpului, ajutând astfel corpul să îşi activeze potenţialul propriu de vindecare.
[email protected]

Constantin

acum 13 ani

Gasesti solutii naturiste pe www.eco-logica.ro

Mariana

acum 13 ani

Buna ziua,
Am ca si solutie la problema dumneavoastra un aparat medical ce foloseste lumina polarizata,daca sunteti din Bucuresti sau Constanta si doriti sa il testati gratuit dati-mi un mail la [email protected]

gheorghe

acum 11 ani

am durere de spate in partea de jos.Spunetimi va rog ceva.poate stie cineva vreo reteta naturala.daca nu poate imi recomandati un medic bun.....va rog foarte frumos ajutatima...

gheorghe

acum 11 ani

vreau sa va mai spun ca am avut o lovitura.din aceasta cauza ma doare.