dureri de maini

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de Ecaterina60 cu 13 ani in urma.

Buna ziua .
De un an de zile am dureri mari de maini si amorteli (aceste dureri ma trezesc zilnic din somn) in special durerile sunt la degete. In acelasi timp ma doare coloana si capul. Daca ma ridic din pat, incep sa ma misc durerile dispar. Am avut o perioada cand ma dureau si picioarele ( acum mai putin). Mi-am facut tot felul de analize (pentru poliartrita reumatoida, artrite) care au iesit negative. La recomandarea unui medic neurolog mi-am facut RMN la coloana cervicala la care concluzia a fost : Modificari de statica ale coloanei cervicale. Va rog foarte mult sa-mi spuneti ce mai am de facut deoarece nu mai suport aceste dureri si amorteli de maini. Va multumesc. D. Caty

Raspunsuri (3)

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

claudia

acum 9 ani

bunaecaterina60! am cam aceleasi simptome ca dvs!!! imi puteti spune din c cauza aveati acestw dureri??? va multumesc

Galina

acum 7 ani

Buna ziua,Eu tot aveam asemenea dureri.Acum cu 6 ani in urma mi-au depistat ca am probleme la canalul carpian sau tunelul carpian.Mi-am facut operatie la amindoua mini si durerile au disparut.Adresativa la medic si solicitati investigatii pe aceasta problema.

Cu stima,Galina