dureri de la inima?

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de Maria Ioana J cu 12 ani in urma.

Buna..am si eu o intrebare cat se poate de urgenta..m-am trezit intr`o zi cu o durere foarte puternica intre rinichi si plamani in partea stanga..de la care mi-sa taiat respiratia...si ameteam foarte tare..si a drurat cam jumatatate de ora...apoi chiar ieri am mai avut o durere la fel..cu aceeleasi simptome numai ca de data asta durerea a fost langa coloana sub gat...pe partea stanga si de data asta mi-a amortit si mana stanga si ma intepa cumva..se poate vre`o parere..?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 12 ani

Dupa descriere, fara un examen clinic obiectiv amanuntit, este greu de stabilit natura durerilor. Cauze posibile: afectiuni musculoscheletale( foarte probabil), pulmonare, cardiace, renale, etc. sau intricate.
Va recomand sa consultati medicul internist pentru un diagostic cat mai corect si tratament aferent.

petruta

acum 9 ani

de ce ma doare mana stanga si ma inteapa inima?