dureri cervicale

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de edydodo cu 10 ani in urma.

Buna seara, am 37 de ani si am coloana VARZA. scolioza-spondiloza-vertebre deplasate-ciocuri ....daca stau pe scaun 10 minute ma ustura foarte rau la 1 centimetru in dreapta pe coloana in dreptul umarulu-i drept...nu pot sa merg la medic pentru ca nu sunt angajat si la privat nu mi permit. mai am dureri si in pozitii fixe sau daca stau mult in picioare...(sunt ospatar) am nevoie de un sfat. va multumesc,,,,

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Pentru calmare durerilor puteti utiliza antiinflamatoare ( celebrex, sau flamexin, sau diclofenac, etc).
Aveti nevoie sa consultati medicul reumatolog si, foarte probabil, sa efectuati fiziokinetoterapie si masaj.

edydodo

acum 10 ani

multumesc pentru raspuns