durere spate

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de ADA81 cu 10 ani in urma.

Buna ziua,

Am si eu nevoie de un sfat, mama mea , in varsta de 73 ani , acuza dureri de spate in zona coloanei, mai exact la baza ei. Aceste dureri se manifesta numai cand merge, daca are de mers o distanta de vreo 300 m trebuie sa se opreasca de vreo 3 ori pana ajunge la destinatie. Am fost la ortopedie-traumatologie si nu a avut niciun efect tratamentul, in ultima perioada se plange ca-i amortesc si degetele de la mana stanga, nu stiu daca are vreo legatura, dar rugamintea mea este sa-mi spuneti la ce specialitate sa o mai duc deoarece ma doare sufletul sa o vad cum se chinuie ca sa nu ma spun ca incepe sa mearga tot mai adusa de spate, cred ca deja merge aproape la 90 grade . Multumesc anticipat

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consultati medicul reumatolog pentru evaluare.

ADA81

acum 10 ani

multumesc

Ruxandra

acum 10 ani

Buna ziua,

Incercati aloe vera gel de baut cu colagen Freedom by LR Health@Beauty Systems!!Un produs 100% natural, singurul din lume cu certificat de calitate Fresenius.Foarte eficient!!