Durere nerv sciatic

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de MembruMobileAppGrec.georgiana cu 6 ani in urma.

Buna ziua! Am citit peste tot despre aceasta problema insa nu sunt lamurita. Am 26 de ani iar de vreo 5 ani am dureri care coboara in jos pe fesa si picior. Cam de vreo 2-3 ori pe an si ma tin durerile cateva saptamani. Am fost la medici neurologi, am facut RMN, toata lumea imi spune ca nu se vede nimic in neregula. Am luat pastile midocalm, tador, paracetamol, movalis, doreta, etc. Am facut ulcer la stomac de la movalis si midocalm. Am facut fizioterapie ( cu diagnostic discopatie vertebrala), am facut tot ce trebuie sa fac, insa durerile tot apar. Mi s-a spus sa slabesc ( aveam un surplus de 10 kg), am si slabit, am inceput sa fac miscare dar tot revine. Nu stiu ce sa mai fac, la cine sa mai merg. Fara un diagnostic nu voi putea rezolva problema. Sper sa ma ajute cineva care are cunostinte in domeniu sau care a trecut prin ce trec eu. Nici nu vreau sa ma gandesc cum voi fi daca voi face un copil. Multumesc!

Raspunsuri (3)

MembruMobileApp1498854416

acum 5 ani

Buna!!!
Am si eu fix aceleasi probleme ca si tine.
De 3 ani de zile am aceste simptome. Apar si dispar, de vreo 2 ori pe an. As vrea si eu sa am al2lea copil dar imi este frica. Am fost la n medici , am facut si rmn si nu iese ca as avea nimic.
Sunt curioasa daca tu ai mai aflat ceva nou sau poate ti-a trecut cumva de cand ai scris.
Poate totusi vezi meajul.
Multumesc si sanatate multa!!

Utilizator11636312176

acum 2 ani

Buna seara!,
Am si eu de ani de zile problema asta, am mers la neurolog care mi-a spus ca totul se petrece in capul meu, ca nu am nimic, ca imi induc singura durerea. M am simtit ca o idioata pentru ca stiam ce simt si cum ma doare, iar abordarea era umilitoare. Dupa mai multi ani in care problema s-a agravat, am ajuns sa-mi pun singura diagnosticul gandindu-ma ca durerea iradiaza din fata in spate. Am fost la ginecolog si am constatat ca am fibroame uriase care preseaza pe netvul sciatic.

AlaxandraE

acum un an

Buna! Care a fost finalitatea in cazul tau, cu fibroamele care apasa pe nerv?