Durere în spatele urechi stângi spre gat ?

Afectiuni coloana vertebrala Accidentul vascular cerebral test

Postata de Utilizator11601123333 cu 3 ani in urma.

De câteva săptămâni am o durere în spatele urechi stângi spre gât, durerea se simte ca niște injunghieri dar se întâmplă doar când casc gura. Am amețeli si simt o presiune continua în partea din spate a capului. Nu am fost la nici un control pana acum și nu am făcut analize.

Raspunsuri (2)

Utilizator21561296871

acum un an

Buna ziua Domnu Doctor ma doare capul dar cam in spatele urechii drepte si durerea merge din crestet pana pe gat si umar senzatie ca si cand ma tine ceva in zona gat cap deci este o durere locala ca o sfoara din varful capului spre gat in jos prin spatele urechii drepte umarul drept .Ce sa fie si ce tratament sa folosesc Multumesc frumos

Stefan Adrian

acum 8 luni

Aceeasi problema o am si eu. Ati gasit vreo rezolvare sau de la ce ar putea fi?