durere in urma cazaturii la coccis

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de Membrulazamaria63 cu 9 ani in urma.

Buna ziua,
Va rog frumos,daca puteti sa ma ajutati cu o sugestie de tratament ; am o durere usoara la nivelul coccisului in urma unei cazaturi cu sania de vreo zece zile.,poate sa se agraveze in lipsa unui tratament?sau sa mai am rabdare cateva zile poate trece?
Va multumesc mult.

Raspunsuri (4)

FreeStyle11

acum 9 ani

Daca au trecut 10 zile si durerea tot mai exista, este posibil sa fie nevoie de un consult medical.Ai luat niste antiinflamatoare pastile sau creme/gel?Este indicat sa mergi la un ortoped, este cel mai in masura sa vada ce ai acolo.

Membrulazamaria63

acum 9 ani

Multumesc ,am folosit crema,s-a mai ameliorat durerea,sper sa treaca,
fara sa merg la medic.

FreeStyle11

acum 9 ani

Daca trece atunci numai mergeti, daca nu trece sau trece durerea dar ramane o jena, atunci e indicat sa mergeti.Astfel de lovituri in acele zone pot sa nu dispara asa cu una cu doua, depinde de tipul traumatismului, de cauza si de intensitate.

Membrulazamaria63

acum 9 ani

Multumesc mult .