Durere in tot corpul febra si stare generala p***a!?

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de Utilizator11611536591 cu 3 ani in urma.

Buna ziua va scriu din ingrijorare pentru iubita mea .
A inceput acum un an cu dureri mari de oase frisoane si febra 39.2 care a tinuto la pat 4-5 zile in prima faza ne-am temut de covid dar am facut test si nu a iesit pozitiv. Au urmat inca 4 episoade cu aceleasi simptome cu intervale de 2 3 luni dar acum in ultimeele 2 luni a avut 2 episoade consecutive cu aceleasi simptome . Am facut scan la rinichi urina ecaghe si au iesit ok. Am facut si un test sange in care au iesit valori scazute la fieer si ESR a iesit cam mare ni sa spuns ca ar fi o infectie undeva in corp .. precizez ca are si o problema cu frigul , are momente cand mainile si picioarele ii sunt sloi si nu se poate incalzii.... ma puteti sfatuii unde am putea sa mergem la ce specialist sa apelam si cam ce credeti ca ar determina aceste simptome sa persiste. Va multumesc .

Raspunsuri (2)

Utilizator11611785158

acum 3 ani

Bună ,sunt interesata ce răspuns veți primi ,eu sunt de 3 ani cu probleme la fel cu frisoane tot la doua săptămâni și dureri de burta , am și probleme cu frigul alergii etc. Am făcut diverse investigații singurul diagnostic a fost " colon iritabil"

Utilizator11611536591

acum 3 ani

Si ea are acelasi diagnoatic dat dar mai de mult sa fie din pricina asta ? Colon iritabil?