durere in partea lombara stanga

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de cu 12 ani in urma.

de cateva zile am o durere in partea stanga si nu mai pot sta pe scaun. am incercat cu voltaren si durerea nu ma lasa. ce imi recomandati. multumesc

Raspunsuri (2)

Adina

acum 12 ani

Consulta medicul de familie, care dupa evaluare te poate trimite la medicul specialist sau sa iti faci o radiografie la coloana toraco-lombara.
Succes!

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,

ne-ati putea scrie mai multe detalii despre aceasta durere? va intreb acest lucru deoarece durerea in regiunea lombara poate fi data de mai multe afectiuni, de la mai multe organe, cum ar fi spre exemplu de la coloana vertebrala, dar poate fi si iradiata de la rinichi. ati mai avut in trecut aceasta durere sau este prima oara? puteti corela durerea cu un efort fizic intens recent? apare numai in anumite pozitii, sau doar la miscare sau este constanta? in afara de durerea in regiunea lombara, mai aveti si alte dureri, sau aceasta durere coboara si pe picior?
mai sunteti diagnosticat si cu alte boli? si daca da, urmati vreun tratament?

va urez o seara buna