Durere groaznica de coaste?

Afectiuni coloana vertebrala Abces hepatic

Postata de o femeie cu 5 ani in urma.

Bună dimineața. De două săptămâni mă confrunt cu niște dureri incredibile de coaste, sub sâni și până în spate. Am asociat eu cu tusea, cu faptul că am fost răcită. Dar durerea a devenit din ce în ce mai mare. Nu mai puteam să mă întorc noaptea în pat. Ziua, noaptea.... Mi era frică să strănut, să respir. Și nasul dacă îmi suflam, simțeam că mi se rupe cutia toracica. Și am ajuns la medicul de familie, mi a dat trimitere la pneumologie. Am făcut o radiografie din care a reieșit că aș avea bronșită. Toate bune și frumoase. Mi a dat un antibiotic Fleraday, teodard și erdomed. Problema este că după 5 zile de tratament, nu s a întâmplat nimic. Am dureri incredibile... Ca sa ma înțelegeți mai bine, așa dureri am, că în momentul în care schimb viteza, când conduc, simt ca îmi crapă coastele. Noaptea este un coșmar, nu pot să mă întorc pe cealaltă parte, decât fac anumite mișcări. Nu știu încotro s o mai iau. Vă mulțumesc pentru timpul acordat. Sănătate multă tuturor.

Raspunsuri (1)

Andra Aprodu

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Neuropatii/nevralgia-intercostala_10722