Durere de spate

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de elly.tudor cu 8 ani in urma.

Buna seara!

Am un inceput de hernie de disc si mi s-au recomandat exercitii...insa nu mi s-au dat foarte multe detalii. Unde as putea sa merg si ce sa fac?
Multumesc!!!

Raspunsuri (2)

membru241787

acum 8 ani

si eu am de ceva vreme dureri de spate (lombare), nu stiu daca e hernie sau altceva ... sper sa nu :D totusi eu dau vina pe sedentarism, am inceput de o saptamana sa fac miscare, sport, flotari .... etc, la 2 3 zile si durerea vad ca a disparut .... totusi daca stau mult intr-o pozitie pe scaun simt nevoia sa schimb, sa stau mai sucit intr-o parte sau cealalta. am patit altceva, am inceput sa ma documentez despre sanatate si parca ma ia toate durerile din lume, toate simptomele la mine sunt :)) psihologicul e cea mai mare problema, in rest, fa putina miscare zilnic, gandeste pozitiv si sigur o sa te simti mai bine

Bianca Maria

acum 8 ani

Buna seara!

Eu am facut kinetoterapie pentru durerile provocate de hernia de disc la un cabinet de recuperare medicala: Terapie pentru Miscare. Am lucrat cu fizioterapeut Bogdan Goga, care m-a ajutat sa inteleg care sunt cauzele durerilor mele ceea ce m-a ajutat foarte tare deoarece m-a motivat in recuperarea medicala. Il recomand atat pe el, cat si pe colegii lui datorita profesionalismului, bunului simt, dar si datorita preturilor absolut decente!