Durere de spate

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de Marian_CL cu 10 ani in urma.

Buna ziua,

De cateva saptamani, aproape in fiecare zi de dimineata ma tezesc cu duri de spate intre omoplatul drept si coloana, dar tot odata durerea radiaza si pe zona coloanei din dreptul omoplatilor. Durerea se accentueaza atunci cand aplec capul in jos sau cand il ridic in sus sau cand ma aplec cu trunchiul in jos.
Va rog mult daca se poate sa imi recomandati ce este de facut in acest caz, sau daca puteti sa imi spuneti ce ar provoca astfel de dureri si cum pot sa scap de ele

Va multumesc!

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Cel mai probabil, durerea provine din coloana.
Este recomandat sa consultati medicul internist ( sau reumatolog) pentru evaluare si recomandari adecvate.