durere de spate

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de vioreao cu 11 ani in urma.

sotul meu are dureri de spate am fost la doctor si ia dat un tratament printre care si o injectie care se face in coloana numita Diprophos ,ce inseamna ,cat il ajuta si ce urmari are,va multumesc

Raspunsuri (1)

mario

acum 10 ani

Am si eu dureri de spate ( lower back) de ft multi ani , am facut multi ani geno cu greutati mari in spate .Nu am reusit sa fac infiltratii inca dar am facut aseara o injectie cu diprophos in fesa, si pot sa spun ca durerea mi-a disparut a doua zi in proportie de 90%, aveam dureri ceva mai mici la genunchi si in talpa dreapta( de la tenis) si au disparut si astea. Incearca o injectie si daca nu da rezultate in 24 ore , poate ar fi bine sa incerci infiltratii. injectia nu doare absolut deloc. Bafta