durere de mijloc

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de ninal cu 14 ani in urma.

buna ziua,am facut radiografe dar numai la ceafa a spondiloza cervicala,acum am dureri mari in partea de jos a coloanei,la coada,mentionez ca sunt o fire activa,fac si exercitii pentru mentinere,durerea este mai profunda dimineata dupa ce ma dau jos din pat,va multumesc daca ma puteti ajuta cu sfaturii

Raspunsuri (5)

elena

acum 14 ani

Poate ai hernie de disc. Vezi ca nu sunt recomandate toate exercitiile fizice. Trebuie sa faci ex recomandate de medic, unele ar putea sa-ti faca mai mult rau decat bine. Sanatate!!!!!!!!!

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Consultati medicul, acesta va va examina si in urma examenului clinic va va recomanda investigatiile necesare pentru stabilirea diagnosticului de certitudine. Nu este obligatoriu ca ce aveti la nivelul coloanei cervicale sa existe si lombar, patologia vertebrala difera in functie de varsta.

alina

acum 14 ani

buna ziua,am o durere de spate groaznica numai in partea stanga a coloanei si mi-se lasa pe picior mai jos de genunche .cand incerc sa merg im-i amoarte tot picioru stang si ma impedic si cad ,ce im-i recomandati,va multumesc mult.

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Sa va prezentati la medic, este necesara examinarea clinica, radiografie coloana vertebrala si daca este cazu IRM coloana vertebrala. din celel relatate se ia in discutie hernia de disc cu afectarea radacinii nervoase.

Mariana

acum 13 ani

Buna ziua,
Am ca si solutie la problema dumneavoastra un aparat medical ce foloseste lumina polarizata,daca sunteti din Bucuresti sau Constanta si doriti sa il testati gratuit dati-mi un mail la [email protected]