Durere de cocis si lombara?

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de MembruMobileApp1511353868 cu 6 ani in urma.

In urma cu 2 ani am fost diagnosticat cu lombago, intre vertebrele L4-L5 se micsorase spatiul. Am facut atunci radiografie si mi s-a prescris midocalm si sa merg la kinetoterapie. Mi-au trecut durerile atunci dupa tratament desi nu am mers la recuperare am laut doar pastile.
Insa acum cateva luni au reaparut.Dar acum nu ma doare doar lombar ma doare si noada(cocisul) cand ma asez jos cand ma ridic daca stau prea mult jos pe scaun. Mentionez ca nu m-am lovit nicaieri dar intro zi m_am trezit cu o vanataie acolo si de atunci ma tot doare cocisul. Pe langa durerea asta am si durere sciatica pe picior uneori depinde de cat efort fac sau ce miscari.
Este vro legatura intre cocis si vertebrele lombare? Ce pot sa fac? M-am tot uns cu unguente am tot luat mydocalm si degeaba.

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Afectiunile-coloanei-vertebrale/durerile-de-spate-sfaturi-pentru-protectia-coloanei_9189

Reby

acum un an

adresa_web_filtrata /ciLovHx65rs