doresc un sfat

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de berb cu 13 ani in urma.

am dureri pe piciorul drept,pe coapsa si in talpa de cateva luni,am facut radiog si mi s-a pus diagnost ,rectitudinea col lombare.La miscarea piciorului se aude si simt,o pocnitura la incheietura spre bazin.Lucrez pe stivuitor.doresc un [email protected]

Raspunsuri (2)

dmarinela

acum 13 ani

O radiografie nu poate evidentia problema exacta care o ai ,Din explicatiile care le dai in legatura cu durerea ar putea fi vorba de o sciatica sau o hernie de disc dar pt a sti mai exact trebuie sa consulti un medic neurolog eventual si un ortoped.Si incearca sa te tratezi nu cumva sa apelezi la operatie daca cumva ti se propune in cazul unei hernii de disc .Daca nu scapi de dureri cu tratamentele medicamentoase sau fizioterapie incearca si acupunctura.multa sanatate

lulu16psc

acum 13 ani

Salut Daniel, exact aceleasi simptome le am si eu.acum trei zile am mers la un neurochirurg si mi-am facut un IRM,insa nu mi-a explicat exact,pe intelesul meu, ce am si ce trebuie sa fac.Mi-a zis doar ca afectiunea nu necesita interventie chirurgicala si ca tre sa fac tratament conservator.Am cautat pe internet mai multe informatii ca sa inteleg care e problema mea si am inteles mai bine.Daca vrei sa tinem legatura, uite adresa mea de mail: [email protected]