discopatii cu prolapsuri

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de membru259560 cu 8 ani in urma.

Dupa un RMNsint diagnosticata cu .hernii intasomatice d12-L1,L1-L2, L2-L3 CU NEREGULARITATI ALE PLATOURILOR VERTEBRALE
Prolaps discal,lat stanga cu gauri de conjugare libere, ingustare de spatiu cu atingere radiculara L2 DREAPTA- L3-L4 prolaps disc cu atingere radiculara L3 bilaterala
L4-L5prolaps ....cu atingere rad L4 stanga
L5-S1-ingustare de spatiu intevertebral cu atingere L5 bilaterala
modificari 2 platouri vertebr ale dorsal inferioare si lombare
Chist S2-S3
DACA IMI PUTETI INDICA UN TRATAMENT -NATURIST SAU... AM DURERI FFF MARI , SAU UN SFAT- MULTUMESC MULT

Raspunsuri (1)

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Buna ziua , din pacate nu cred ca un tratament naturist este solutia in cazul dumneavoastra . Va recomand sa consultati un medic neurochirurg pentru un sfat pertinent .