de unde vine durerea?

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de luminitas81 cu 12 ani in urma.

buna seara ,sotul are niste dureri mai mult in partea dreapta si mai putin in stg,dar nu pe coloana doar in acele goluri.A facut o eco la rinichi si dr i-a zis ca nu are nimic.Mentionez ca sotul are 33 ani si are aceste dureri doar spre dimineata(cam de la ora 3),de atunci nu mai poate sa stea in niciun fel.La vreun sfert de ora,durerile mai dispar,ce este de facut?Carui medic sa se adreseze?In momentul dureri el zice ca i se taie respiratia.Va multumesc si sanatate.

Raspunsuri (3)

Adina

acum 12 ani

Te adresezi medicului de familie care te va directiona medicului radiolog pentru investigatii imagistice.
Sanatate.

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

intradevar simptomele descrise sunt oarecum atipice, de aceea v-as recomanda un consult de medicina interna, care ar putea evidentia orice afectiune din acea zona.
ar putea fi vorba despre un reflux vezico-ureteral la inceput si de aceea sa nu apara la ecografie nici o modificare a rinichilor. (pentru a demonstra acest lucru ar trebui sa nu mai bea apa incepand cu cateva ore inainte de culcare si observat daca mai are aceleasi dureri in dimineata urmatoare)

va urez o zi buna