DE CE NU SE DEBLOCHEAZA SPATELE MEU?

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de dorut cu 12 ani in urma.

De 3 saptamani am o durere spate sus dreapta , parca un nerv este prins intre muschi si imi radiaza pe mana dreapta rau de tot astfel incat nu mai siu cum sa stau noaptea si nu pot dormi de durere.
Ce pot sa fac?? Am luat midocalm 5 zile, am dat cu lotiune gheara dracului, heat-lotion, nu trece cu nimic .Este ingrozitoare durerea aceasta de nerv prins ( ca un torticolis).
Va rog ajutati-ma cu un sfat bun.

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi bine sa efectuati un consult de neurologie sau reumatologie pentru aprecierea mobilitatii membrului respectiv, a sensibilitatii la acel nivel, eventual investigatii imagistice, explorari functionale (electromiograma si masurarea vitezelor de conducere pentru nervii membrului superior), pentru indicarea unui tratament antialgic si antiinflamator adecvat dvs .

bratu florin

acum 9 ani

Am 60 ani si m-am trezit cu o durere acuta (ca un cui) in mijlocul calcaiului la piciorul stang ,ce poate fi si cum asi putea trata.Cu respect