Dc simt o durere ca o arsura o palmă mai jos de gât in spate?

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de MembruMobileAppalberge1980 cu 6 ani in urma.

Buna ziua. De multi ani am dureri de spate dar mereu am zic ca de la efort de mult stat in picioare de la kg acumulate în timpul sarcinii etc. Am aproape 3 luni de când mă trezesc dimineata înțepenită de spate de imi taie respiratia pana ma dau jos , după ce ma mișc putin imi trece ori alte dati trebuie să iau ipubrofen sau sa dau cu spray local sa ma lase durerea. În timpul zilei dacă stau la chiuvetă sa spăl vasele simt cum durerea din spate coboară în piciorul drept ca stau putin înclinată asupra chiuvetei si trebuie să mă îndrept sa ma lase. Iar mai nou de 2 zile simt o chestie confuză in spate de la gât o palmă mai jos cam între omoplati cred o durere amestecată cu o arsura dar am si senzatia de rece n locul respectiv. Nu ma prea îndur sa ma duc la doctor ca imi da paracetamol si ma trimite acasa . Sunt in Anglia tara unde paracetamolul vindeca tot. Va intreb daca este ceva serios sa stiu ce fac. Va multimesc.

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Afectiunile-coloanei-vertebrale/durerea-de-spate-ce-afectiuni-poate-ascundei_7164

Florentina

acum un an

Bună ziua .ați mai aflat un diagnostic la spate .la fel ma confrunt și eu .am fost și la spital azi și miau dat paracetamol și mau trimis acasă