Cum pot scăpa de sunetele din spate la ridicarea piciorului drept?

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de Ionuț cu 11 luni in urma.

Buna am și eu o problema de mult dar nici nu mă deranjează sau să Ma doară dar Când fac exerciții sau când ridic puțin mai tare piciorul drept se aud zgomote in zona spatelui de cate ori ridic piciorul de atâtea ori se aud sunete

Raspunsuri (1)

acum 11 luni

Buna ziua,

Zgomotele pe care le auziti in zona spatelui atunci cand faceti exercitii sau ridicati piciorul drept pot fi asociate cu articulatiile sau structurile musculo-scheletice din acea zona. Un medic ortoped ar putea sa ofere o evaluare adecvata pentru a determina cauza exacta.

Va recomandam sa va programati la un medic ortoped: https://www.clickmed.ro/medic/ortopedie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Afectiunile-genunchiului/afectiunile-genunchiului_1624