coloana

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de nicooana cu 13 ani in urma.

am dureri foarte mari de spate,la radiografie a iesit mai multe vertebre tasate,in special T9-T10. cu tot cu tratament ma simt rau. ce se poate fc? exista o operatie?
si dak da cat costa? rog ras urgent.ms

Raspunsuri (5)

Lazarescu

acum 13 ani

Din pacate, pentru acesta suferinta, la noi in tara poti ajunge in randul handicapatilor. Nu degeaba Basescu, Nastase, Iliescu, Anania, etc... merg in lumea larga pentru a recapata sanatatea.

daniela

acum 13 ani

Incercati la Spitalul,,Bagdasar-Arseni" din Bucuresti.Sunt medici buni,de ex.dr.Catana-Neurochirurgie IV.Cu siguranta,dupa o discutie cu dansul veti capata incredere si veti sti ce aveti de facut.Sanatate multa!

nicooana

acum 13 ani

ms frumos,o sa incerc,deja am vrb cu mai multe pers. spre buc ma indrept.

mary

acum 13 ani

Nico ai grija.. consulta un medic neurochirurg fa -ti un RMN la recomandarea lui si sa ti se puna un diagnostic apoi incearca toate metodele conservatoare fizio -kineto -balneo terapie , acupunctura si antiinflamatoare recomandate de catre medic nu te avanta la operatie din prima mai asteapta sa vezi cum evolueaza lucrurile daca exista doar durere si nu sunt semne neurologice grave atunci nu te avanta la operatie ca nici cu operatia nu este o fericire aceasta fiind recomandata in cazuri grave de hernie de disc cu compresie pe nerv .sanatate multa

nicooana

acum 13 ani

multumesc pt sfat,
am fost la un medic si mi-a recomandat fizioterapie si alte proceduri...sanatate multa