coloana vertebrala

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de ade26 cu 12 ani in urma.

am cazutt pe niste scari alunecandu-mi piciorul, am probleme cu greutatea, 1,68h si 95 kg, in urma cazaturii pe langa alte lovituri m-am zdruncinat bine la coloana, cazand in fun si ma doare la capatul coloanei cum se spune noada fundului.ce sa fac?
sa merg la un medic?e posibil sau sigur sa se intamplat ceva cat de cat grav? ce pot face?ma ingrijorez pentru sanatatea mea viitoare.

Raspunsuri (3)

ochi negri

acum 12 ani

Trebuie sa mergi la medic pentru o radiografie.Nu-i neaparat ceva grav,poate fi doar traumatismul,in sine,dar mai bine sa stii sigur,decat sa stai asa,cu incertitudinea asta...

ade26

acum 12 ani

multumesc ca mi-ai scris si pentru sfat!am mers astazi la medic si din fericire totul e ok, mi s-au tasat niste vertebre dar se refac si o sa fie bine.Am avut noroc!mai doare, iau calmante si aplic local lioton gel.Oricum fata de ieri sunt super.Eram disperata, ma ingrijora f mult! pupici!!!!!!!!!!!!!

alinbuzia

acum 11 ani

de o saptamana am alunecat in bucatarie pe nisipul pisici si mam lovit la spate.Si coloana ma supara cand dorm ma doare ingrozitor cand ma intorc pe o parte si pe alta,ma supara si pe sub burta,ma blochez de spate cand stau jos pe scaun si deabia pot sa ma indrept,spunetim trebuie sa merg la doctor sau astept sa se vindece de la sine,nu stiu ce sa fac.ce tratament imi indicati.Va multumesc