coloana cervicala

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de body_bog cu 11 ani in urma.

sotia si-a sclintit gitul,am fost la doctor a facut RMNsi i sa spus ca are o fisura la git dar acuma cum intoarce capul stinga sau dreapta trosneste oasele si ameteste si ii amorteste mina stinga. Trebuie sa stea cu capul mai mult nemiscat ca sa nu mai aiba dureri.ce sa facem , va rugam ajutatine cu citeva sfaturi. Va multumim

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este indicat sa consultati medicul neurochirurg cu rezultatul RMN( daca nu l-ati efectuat deja) si sa respectai recomandarile sale; purtarea unui guler cervical este de asemenea recomandat.

Geo

acum 11 ani

Incercati si o terapie complementara potrivita 0722 344290