cocoasa

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de hellen286 cu 10 ani in urma.

Buna ziua am o problema de vro 2 ani mi-a aparut la ceafa o umflatura inestetica am facut o radiografie la coloana cervicala si coloana nu e stramba . Am fost si la medicul de familie dar a ridicat din umeri. Nu stiu ce analize sa fac si la ce medic sa merg. Am fost la reumatolog si mi-a zis ca mi s-a acumulat ceva grasime la ceafa

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Probabil este un lipom- formatiune benigna- care poate fi extirpata chirurgical.
Este bine sa efectuati o ecografie de parti moi si, daca se confirma susupiciunea de lipom, sa consultati medicul chirurg - in cazul in care vreti sa o extirpati.

hellen286

acum 10 ani

Multumesc!!!