Chisturi perineurale?

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de Nataliaz cu un an in urma.

La ultimul RMN mi s-au depistat multiple chisturi perineurale cu dimensiuni de pana la 3 cm,am dureri mari permanente.A mai întâmpinat cineva astfel de probleme?un remediu sau ce se poate face?unde as putea sa ma adresez pentru un tratament,cel puțin pentru a mai ameliorare durerea?mulțumesc anticipat

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Chisturile perineurale sunt chisturi care se formeaza in jurul nervilor periferici si pot fi cauza durerii sau disconfortului. Este important sa va adresati unui medic neurolog pentru interpretarea corespunzatoare a RMN-ului efectuat, precum si pentru recomandari adecvate.

Va recomandam sa va programati la un medic neurolog: https://www.clickmed.ro/medic/neurologie