Ce tratam,ent pot urma in urma diagnosticului de la Tomografie ?

Afectiuni coloana vertebrala Fractura prin compresie a coloanei vertebrale Fractura Osteoporoza
+1
Vezi toate grupurile

Postata de Utilizator21553181224 cu 5 ani in urma.

rectitudine de profil la nivel lombar si discreta scolioza dextro-concava discrete anterolistezis degerativ L4 pensarea spatiului intervertebral L4-L5 si L5-S1 vacum discal L4 si L5 debord discal circumferential L3-L4 cu maxim foraminal stang,ce ingreuneaza gaura de conjugare din partea stanga,in contact cu emergente radiculare bilaterale stg.>dr. intraforaminal debord discal circumferential L5-S1 sterge spatiul epidural anterior in contact cu radacina nervoasa bilaterala stg>dr

Raspunsuri (1)

Dr. Petre Muresan

acum 5 ani

În cazul dumneavoastră trebuie să se pronunțe neurochirurgul dacă trebuie sau nu trebuie operație. Daca nu trebuie, atunci vă putem ajuta cu un tratament de recuperare foarte bun.

dr Petre Muresan