ce sa fac?

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de ricardos1970 cu 13 ani in urma.

Buna ziua,am 40 de ani sunt din Bucuresti si in urma cu vreo 10 ani am avut o problema din cauza unei cazaturi la Fotbal in zona coloanei vertebrale.Dupa ce am fost la spital si am facut o radiografie,unde mi-au spus ca as avea 1 coasta putin deplasata,mi s-a indicat sa nu mai fac o perioada lunga miscari fortate si sa nu car sau sa ridic mai mult de 3-4 kg.1 an si jumatate aproape nu am mai jucat fotbal. Cand mai ridicam greutati simteam din plin revenirea durerii si cand mergeam mai mult pe jos.De 1 an si jumatate am inceput sa iau Glucozamina si nu am mai avut aceste probleme ba chiar am facut sa zic asa turul parcului Herastrau pe jos ceea ce inainte dupa 1 km deja facuti pe jos simteam durerile.de 3 zile insa chiar si folosind in continuare Glucozamina am aceste dureri.Intrebarea mea este unde sa ma duc sa fac un consult?... sau sa fac o radiografie? Va multumesc anticipat Cu stima Calina Aurel

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

La un medic ortoped.

cabinet-masaj.ro

acum 13 ani

... sau la un medic specialit de recuperare, medicina fizica si balneologie