ce reprezinta acest rezultat

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de RODICA50117598 cu 11 ani in urma.

protruzie,circumferentiala,subligamentara,mai etalata paramedian si foraminal stangaunde impreuna cu modificarile degenerative ale proceselor articulare posterioare si hipertrofia ligamentului flavum realizeaza stenoza foraminala; conflict disco-radicular foraminal stang; zoneliniare in hipersemnal T2, STIR, la niveluldiscal in regiunea paramediana si foraminalastanga, cu aspect de fisuri radiale
Rodik va multumesc

Raspunsuri (2)

Sigada

acum 11 ani

Pana ajungeti cu rezultatele la medic, va recomand sa folositi serviciul de interpretare analize medicale al site-ului //sfatulmedicului.ro/index.php?module=AnalizePrezentare&action=analize_personalizate

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Descrierea face referire la o hernie de disc ce atinge radacina nervoasa ( conflict radicular)-> sursa de durere.