Ce poate fi?

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de MembruMobileApp1523020969 cu 5 ani in urma.

Am durere de coloana (la mijloc) si ma simt ametita (dar nu simt ca se invart lucrurile cu mine) ma mai doare si capul cateodata am dureri la ceafa, la frunte si tample si jumatate de cap..

Raspunsuri (2)

Dr. Petre Muresan

acum 5 ani

Informatiile pe care ni le dati sunt insuficiente pentru a va putea da un raspuns care sa va ajute in mod real. As fi avut nevoie sa stiu varsta, greutatea, ce fel de munca faceti, o localizare mai exacta a durerii , alte afectiuni pe care le mai aveti si daca ati facut ceva investigatii sau nu. In situatia data, ceea ce va pot spune este ca poatesa fie vorba de o afectiune a coloanei vertebrale: o discopatie, o spondiloza sau chiar o hernie de disc sau altceva. Trebuie facute investigatii si apoi in functie de rezultat , se va lua o decizie . Va rog sa va adresati unui centru medical specializat .

dr Petre Muresan
medic primar Medicina generala-Medicina de familie
atestate in Acupunctura, Homeopatie si Ultrasonografie generala
studii aprofundate de Osteopatie si Medicina estetica homeopata ,
Reflexoterapie , Termografie si Angiotermografie dinamica ( DATG )

MembruMobileApp1523020969

acum 5 ani

Buna ziua dl doctor!!
Am 29 de ani, 60kg si 1,65 inaltime, sedentara.
Ca si investigatii am fost anul trecut la neuro iar in urma consultului mi s-a spus ca ar fi vb de migrena si discopatie cervicala(desi pe radiografia de la coloana cervicala scrie ca este fara modificari asta spunandu-mi medicul de familie cand am mers cu rezultatul la dansa),am fost si la orl si in urma unor exercitii de echilibriu mi-a zis ca tot la coloana ar fi ametelile(cap tulbure mai exact ca asa cum am spus si in msj anterior nu simt ca s-ar invartii lucrurile).
Durerea de spate o am intre omoplati cand stau jos(dar nu tot timpul) iar cand imi indrept sparele ma doare in zona lombara.
In prezent urmez un tratament homeopat si intr-adevar durerile de cap nu mai sunt asa intense dar tot mai sunt..
Va multumesc mult pt raspuns si pt timpul acordat!!!