Ce ar trebui sa fac?

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de Andreea Roxana cu 11 ani in urma.

Buna ziua!Am 21 de ani si am dureri foarte mari de coloana!Anul trecut au inceput sa se accentueze aceste dureri, am suferit acum un an o operatie de peritonita iar in momentul in care doctorul anestezist a dorit sa imi faca anestezia in coloana a observat ca am "coloana stramba" asa s-a exprimat!In urma anesteziei eu am ramas cu dureri de coloana foarte mari, nu pot sta in pat, pe scaun, sau in picioare!Durerea se manifesta pe toata lungimea coloanei cu radiatii laterale in special pe la jumatatea ascesteia unde se vede unul dintre discuri oarecum deplasat in exterior!Nu mai suport aceste dureri as dorii sa merg la doctor insa nu stiu la ce doctor trebuie sa ajung!Ma puteti ajuta cu o sugestie?Unde ar trebui sa merg?La ce doctor si ce este de facut?Va multumesc mult!

Raspunsuri (4)

buna

acum 11 ani

Aceste dureri de pot vindeca numai cu ajutorul homeopatiei si asta destul de usor.
Trebuie sa mergi la un medic homeopat bun. Remediul e usor de ales caci nu sunt decat 2 posibile.
Stiu 20 de astfel de cazuri vindecate. Din pacate doctorii fac mai multe daune decat reparatii cu operatiile. In medicina clasica nu exista nici un medicament pt. asa ceva, deci iti pierzi doar timpul cu analize si consultatii. Scrie-mi un email pe yahoo la *********** (scris impreuna)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Va puteti adresa unui medic reumatolog.

Tanase Andreia

acum 9 ani

Buna ziua.Am si eu o intrebare.Duminica,in data de 9.03.am fost operata la apendicita,iar ieri mi au fost scoase firele.De ieri sunt foarte balonata,iar burta imi este foarte tare si ma doare in capul abdomenului,oare de ce?ce ar trebuii sa fac?e grav?poti face peritonita si dupa operatie?

Tanase Andreia

acum 9 ani

Buna ziua.Am si eu o intrebare.Duminica,in data de 9.03.am fost operata la apendicita,iar ieri mi au fost scoase firele.De ieri sunt foarte balonata,iar burta imi este foarte tare si ma doare in capul abdomenului,oare de ce?ce ar trebuii sa fac?e grav?poti face peritonita si dupa operatie?