Buna ziua!Va rog frumos imi puteti interpreta acest rezultat dat in urma unui RMN coloana cervicala?

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de MembruMobileApp1504158816 cu 6 ani in urma.

- cordon medular fara modificari de semnal; osteofite anterioare si posterioare C5-C5; hemangiom 9/6mm corp vertebral C4;C5-C6 protruzie discala ce amprenteaza radacinile spinale C7 bilateral STG>DR;C6-C7 protruzie discala circumferentiala ce stenozeaza ambele foramene STG>DR(cu compresia pe radacinile spinale C7 STG>DR); C7-T1 - protruzie discala posteromediana ce amprenteaza sacul dural. Mentionez ca am 43 ani. Imi puteti spune ce reprezinta si ce este de facut? Va multumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Va recomandam sa mergeti la medic pentru interpretarea analizelor sau puteti folosi serviciul cu plata
(//sfatulmedicului.ro/consulta-medicul-online), unde veti primi raspunsul medicului.